O nas

Piotr Baczewski

Dyplomowany magister biologii. Prezes Fundacji Muzyka Zakorzeniona. Na co dzień zajmuje się fotografią, filmem i animacją kultury. Od 2008 roku dokumentuje i popularyzuje niematerialne dziedzictwo kulturowe polskiej wsi w rożnych kontekstach i odsłonach.

Monika Gigier

Etnolożka rozkochana w polskich i ukraińskich pieśniach. Wiceprezes fundacji Muzyka Zakorzeniona. Od przeszło dziesięciu lat, nieprzerwanie interesuje się muzyką tradycyjną. Współtworzy także portal dudziarze.pl i buduje własne dudy podhalańskie.

Diana Szawłowska

Etnomuzykolożka, podróżniczka i kostiumografka. Lubi patrzeć na ludzi i ich wytwory z „innej” perspektywy. Pasjonatka odkrywania tajemnic kultury dawnej wsi polskiej i miejskiej codzienności ulicznej. Bycie w „terenie” to nie badania, ale sposób na życie.

Łukasz Rysiak

Absolwent historii, pszczelarz i podróżnik. Od małego interesuje się kulturą polskiej wsi, a od dekady muzyką tradycyjną Kielecczyzny. Zamiłowanie to odziedziczył po dziadkach oraz wujku – muzykancie z którymi spędzał wakacje na wsi.

Strona internetowa www.archiwum-gana.pl powstała w ramach stypendium Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego przyznanego Dianie Szawłowskiej. Obecnie jest rozwijana w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanego Piotrowi Baczewskiemu oraz dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Naszymi partnerami są:

  • Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
  • Biblioteka Narodowa w Warszawie
  • Radiowe Centrum Kultury Ludowej (Polskie Radio) w Warszawie
  • Stowarzyszenie „Dom Tańca” z Warszawy
  • Radio Kielce
  • Fundacja Muzyka Odnaleziona z Warszawy
  • Muzeum Regionalne w Iłży
  • Fundacja Wszystkie Mazurki Świata z Warszawy
  • Fundacji Republika Radomska z Radomia
  • Fundacja Czas Tradycji z Warszawy

Za pomoc w realizacji strony dziękujemy:

Panu Bogu, Joannie Bartuszek (PME w Warszawie), Soni Wronkowskiej (Biblioteka Narodowa w Warszawie), Markowi Różyckiemu jr., Maniuszce Bikont, Michałowi Maziarzowi, Maciejowi Szajkowskiemu (Kapela ze wsi Warszawa, R.U.T.A. i Lelek), Justynie Niedzieli (gmina Rzeczniów), Łukaszowi Babuli (Muzeum Regionalne w Iłży), Andrzejowi Bieńkowskiemu (Muzyka Odnaleziona), Marii Baliszewskiej (Radiowe Centrum kultury Ludowej), Piotrowi Kędziorkowi (Radiowe Centrum kultury Ludowej), Mateuszowi Niwińskiemu, Jonatanowi Bydlakowi, Zdzisławowi Kwapińskiemu, Emmanuelowi Levy, Michałowi Kalicie, Łukaszowi Zaborowskiemu, Katarzynie Białobrzeskiej, Krzysztofowi Lechowskiemu, Antonowi Korolevowi, Grzegorzowi Wojtowiczowi, Olafowi Ziembińskiemu, Marzenie i Bernardowi Szawłowskim, Marii Siwiec, Marcinowi Czubajowi, Pawłowi Gortychowi, Katarzynie Zedel, Szczepanowi Maziarkowi, Joannie Kozos, Katarzynie Karpińskiej, Jolancie i Piotrowi Czerwcom i wszystkim dobrym ludziom, których napotkaliśmy na swojej drodze.

Share This